تازه‌ترین اخبار باشگاه

Mz3

چرا این سحابی مانند دیگر سحابی ها کروی نیست ؟ سحابی سیاره ای Mz3 یا سحابی مورچه – Ant Nebula از ستاره ای مشابه خورشید ایجاد شده و گازهای خروجی آن نیز مسلما بطور کروی خارج و دور می شوند ولی چرا این گازهای ساطع شده از حالت کروی خارج شده و شکل یک مورچه را به خود گرفته اند؟

سحابی مورچه

سحابی مورچه

این گوی گازی می تواند با آهنگ ۱۰۰۰ کیلومتر بر ثانیه منتشر و از ستاره خارج شود و همانطور که می بینید، میدان مغناطیسی ستاره در بالای مرکز سحابی قابل رویت است. که یکی از راه های شناسایی آن تیره شدن نور ستاره با نزدیک شدن سیاره ی متحرک به دور آن به نزدیکی ستاره است.

سحابی مورچه

سحابی مورچه

فرضیه ای که بیش از دیگر فرضیه ها قابل قبول است و از دیگر فرضیه ها پیشی گرفته است، بیان می کند که چرخش مرکزی ستاره و در نتیجه میدان مغناطیسی ایجاد شده، گازهای ساطع شده را از هم می شکافد و در نتیجه گازهای خارج شده ی کروی، به دو نیم کره تقسیم میشوند.

سحابی مورچه

سحابی مورچه

این عامل باعث شباهت هرچه بیشتر این ستاره به خورشید شده و منجمین امیدوارند که این مشاهده فهم ما را از تاریخ این فضای بیکران افزایش دهد و بینش مفیدی از آینده ی زمین و خورشید به ما بدهد.

سحابی مورچه

سحابی مورچه

به مناسبت ۲۵امین سالگرد تلسکوپ فضایی هابل

برای آگاهی بیشتر نگاه کنید به:
سحابی مورچه
Mz 3

منبع: NASA – NASA ADOP Astronomy Picture Of Day

VN:F [1.9.22_1171]
لطفا به مطلب امتیاز دهید
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
Mz3, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای انتخاب آیکون کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepy

با یک کلیک, سایت را

در گوگل محبوب کنید: