تازه‌ترین اخبار باشگاه
خانه / مطالب نجومی / مطالب و مقالات نجومی / اثرات پرتوهای پرانرژی کیهانی – قسمت سوم – حرکت بازتابی یا آینه ای

اثرات پرتوهای پرانرژی کیهانی – قسمت سوم – حرکت بازتابی یا آینه ای

نیروی مغناطیسی – Lorentz force عمود بر خطوط میدان مغناطیس است که به این معناست وقتی یک ذره وارد یک میدان می شود حرکت دایروی پیدا می کند. این نیرو کمی به عقب خمیدگی هم دارد ه باعث ایجاد یک حرکت مارپیچی همگرا می شود.

نیروی مغناطیسی

نیروی مغناطیسی

براساس قوانین حرکت، هر نیرویی می تواند همیشه نتیجه ای در جمع متقابل نیروها داشته باشد. همانطور که گفته شد این نیرو مانند دفعات قبل که با نیروی گریز از مرکز همیشه تعادلی ایجاد می کند بین ذرات یونی و الکترون ها با محور تقارن که باعث می شود همیشه در یک مسیر دایره ای حرکت کنند.

با وجود همه ی این عوامل یک نیروی کوچک موازی با محور تقارن وجود خواهد داشت که ذرات دور شده از مخروط را دفع می کند. در ادامه این نیرو باعث جلوگیری از حرکت پیشرونده ی ذرات حول محور تقارن می شود و نهایتا حرکت ذره معکوس می شود.

برای آگاهی بیشتر نگاه کنید به:
Lorentz force

منبع: NASA

VN:F [1.9.22_1171]
لطفا به مطلب امتیاز دهید
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
اثرات پرتوهای پرانرژی کیهانی - قسمت سوم - حرکت بازتابی یا آینه ای, ۵٫۰ out of 5 based on 2 ratings

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای انتخاب آیکون کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepy

با یک کلیک, سایت را

در گوگل محبوب کنید: