تازه‌ترین اخبار باشگاه
خانه / سوالات متداول

سوالات متداول

با سلام
مطمئنا سوالاتی در ذهن شما علاقمندان و عزیزان وجود دارد که امیدواریم با مطالعه مطالب زیر پاسخ سوالاتتان را بگیرید.

۱- باشگاه نجوم در چه تاریخ و توسط چه کسی تاسیس شد؟
باشگاه توسط چند تن از علاقمندان نجوم در آبان ماه ۹۱ تاسیس و توسط این گروه علاقمند اداره می شود.

۲- هدف شما از تشکیل باشگاه نجوم چیست؟
هدف اصلی تشکیل باشگاه نجوم , رشد و ترویج نجوم , بالا بردن سطح علمی منجمان , آشنایی عزیران علاقمند با نجوم و همچنین جذب افراد علاقمندی که از زیبایی های آسمان بی بهره بودند به نجوم می باشد.

۳- تشکیل باشگاه نجوم چه سودی برای شما دارد؟
تنها سودی که به گروه سرپرستی باشگاه می رسد رشد نجوم در شهر ساری و همچنین استان می باشد و هیچ سود مالی برای گروه سرپرستی ندارد بلکه بسیاری از هزینه ها را نیز متقبل می شوند.

۴- در باشگاه نجوم چه کارهایی انجام می شود؟
در باشگاه نجوم همایش با موضوعات نجومی برگزار می شود و افراد مطلع در زمینه نجوم مطالب خود را برای حاضرین در باشگاه ارائه می دهند. البته در صورت مناسب بودن شرایط جوی پس از همایش رصد آسمان نیز برگزار می شود.

۵- همایش های باشگاه چه زمانی برگزار می شود؟
سعی بر این است که همایش بعد از ظهر آخرین پنجشنبه یا جمعه هر ماه برگزار شود. مگر آنکه به دلیل شرایط خاص استثنائاتی پیش بیاید و در زمان دیگری برگزار شود که آن هم اطلاع رسانی خواهد شد.

۶- همایش های نجوم در کجا برگزار می شود؟
سعی ما بر این است که برگزاری همایش نجوم معطوف به یک مکان خاص نباشد به همین دلیل در تمامی مراکز نجوم ساری همایش ها را برگزار می کنیم. بدین ترتیب مراکزی که در آن ها فعالیت نجومی در جریان است میان علاقمندان ساروی شناخته خواهد شد و همچنین انشالا همکاری و وحدت میان مراکز نجوم ساری هم بیشتر خواهد شد که این خود باعث رشد بیشتر نجوم در شهرستان است.

۷- موضوعاتی که ارائه می شوند چگونه انتخاب می شوند؟
این موضوعات توسط گروه سرپرستی باشگاه انتخاب می شوند. شما هم می توانید با ارسال نظرات خود به ما، گروه سرپرستی را در انتخاب موضوعات بهتر و مورد علاقه اتان یاری کنید.

۸- چه کسانی می توانند در باشگاه های نجوم شرکت کنند؟
شرکت در باشگاه نجوم ساری برای عموم آزاد است و هر فردی با هر سطحی از دانش نجومی می تواند در باشگاه ها حضور داشته باشد.

۹- چه کسانی می توانند در همایش ها مطالب خود را ارائه بدهند؟
افرادی که در باشگاه نجوم مطالب خود را ارائه می دهند چندین سال در زمینه های مختلف نجوم فعالیت جدی می کنند، همچنین اطلاعات بالا و توانایی ارائه مطالب خوبی دارند. همچنین سعی بر این است که در هر باشگاه از یکی از اساتید نجوم کشور دعوت به عمل بیاید و آنها برای حضار محترم صحبت کنند. این امر تا کنون انجام شده و انشالله در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
شما هم اگر می خواهید مطلب ارائه بدهید و دارای شرایط فوق هستید، می توانید با ما تماس بگیرید تا پس از هماهنگی کامل با گروه سرپرستی شما هم در باشگاه های بعدی مطالب خود را ارائه دهید.

۱۰- چرا در باشگاه نجوم مطالب تخصصی تری ارائه نمی شود؟
در باشگاه نجوم افراد با سطح علمی مختلفی حضور پیدا می کنند و از آنجایی که هدف ما رشد و ترویج، و جذب علاقمندان است نه ایجاد یک کلاس درس، پس سعی ما بر این است که مطالب را ساده تر و به صورتی بیان کنیم که برای همه قابل فهم و جذاب باشد.

۱۱- برنامه های آینده باشگاه چیست؟
قطعا باشگاه نجوم ساری تنها قصد برگزاری همایش ندارد. انشالا در آینده (همان طور که از ابتدای تاسیس باشگاه تا کنون نیز تعداد زیادی از آنها انجام شده) برنامه هایی از جمله برگزاری رصد های عمومی، تور های رصدی، همایش هایی تخصصی، کارگاه های نجومی و برگزاری نمایشگاه و غیره در دستور کار گروه سرپرستی خواهد بود.

۱۲- فعالیت باشگاه تا کی ادامه خواهد داشت؟
سعی ما بر این است که فعالیت این باشگاه برای همیشه ادامه پیدا کند و تا جایی که بتوانیم به ترویج نجوم در ساری بپردازیم.

۱۳- چگونه می توانیم با گروه سرپرستی باشگاه نجوم در ارتباط باشیم؟
شما می توانید با ارسال نظرات خود در زیر مطالب، یا از طریق منوی تماس با ما,  با ما در ارتباط باشید.
همچنین میتوانید مطالب و اخبار نجومی را از طریق ارسال مطلب به سایت برایمان ارسال کنید تا بعنوان خبر در سایت قرار گیرند.
همینطور می توانید با ارسال ایمیل به info@sarisky.ir یا sarisky@yahoo.com یا ارسال پیامک به ۵۰۰۰۲۰۳۰۹۹۹۹۹۰ نظرات، انتقادات، پیشنهادات و تمامی صحبت های خود را با گروه سرپرستی مطرح کنید.

با تشکر

با یک کلیک, سایت را

در گوگل محبوب کنید: