تازه‌ترین اخبار باشگاه

زباله های فضایی

مقدار باور نکردنی زباله به دور زمین می گردد. مسیر هر چیزی که بزرگتر از یک توپ تنیس باشد توسط دانشمندان رهگیری می شود که تا سال ۲۰۱۲ حدود ۱۳۰۰۰ جسم مشاهده شده است.

متخصصان معتقدند که در کل بیش از ۱۵۰ هزار جسم بزرگتر از یک سانتی متر، در حال چرخش به دور سیاره ما هستند.

زباله های فضایی از کجا می آیند؟

زباله های فضایی می توانند ابزار و وسایلی باشند که ساکنین ایستگاه فضایی آن هارا از دست داده اند؛ مانند پیچ و مهره هایی که حین تعمیر گم می شوند.

ماهواره ای که از کار می ایستد، ماهواره ای قدیمی که از هم می پاشد، پانل ایستگاه فضایی از کار می افتد، کیسه زباله هایی که توسط ایستگاه فضایی میر رها شده، دور بین هایی که فضانوردان گم کرده اند و … می توانند نمونه هایی از زباله های فضایی باشند.

متاسفانه هرروز تعداد این زباله ها به عناوین مختلف در حال افزایش است و فضا توسط این زباله ها آلوده تر می شود.

زباله های فضایی در ارتفاع ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارند و به دور زمین می چرخند.

زباله های فضایی امکان دارد وارد جو زمین بشوند و یا به سطح زمین سقوط کنند! زباله های فضایی که به اتمسفر زمین سقوط می کنند یا می سوزند یا با سطح زمین برخورد می کنند.

تا کنون فقط در یک سقوط از زباله های فضایی آسیب دیدن یک فرد گزارش شده. اما این به معنای این که زباله ای تا کنون به سطح زمین برخورد نکرده نیست؛ زیرا بیشتر سطح زمین را اقیانوس ها تشکیل می دهند.

خطر زمانی بیشتر می شود که که یک جرم با سرعتی حدود ۲۸۲۰۰ کیلومتر بر ساعت با یک سفینه یا ایستگاه فضایی برخورد کند، وباعث آسیب دیدگی آن شود. همانطور که برخورد یک جرم با پنجره یک شاتل فضایی باعث ایجاد یک حفره در آن شد.

تیم مراقبت از پرواز، قبل از پرتاب مسیر حرکت سفینه را چک می کنند تا جرمی در مسیر حرکت نباشد که باعث ایجاد اختلال در حرکت و یا صدمه به سفینه شود.

برخی از ایده های مطرح شده برای جمع آوری زباله های فضایی

برخی از ایده های مطرح شده برای جمع آوری زباله های فضایی

لیزرهایی که می تواند اجرام را خرد کند

لیزرهایی که می تواند اجرام را خرد کند

سفینه ای که زباله های فضایی را جمع آوری کند و یا تکنولوژی که زباله ها را به سطح زمین نزدیک کند تا در اتمسفر بسوزند.

عملی کردن این ایده ها دشوار است، دانشمندان امیدوارند تا بتوانند در آینده راهی آسان برای جمع آوری زباله های فضایی پیدا کنند.

VN:F [1.9.22_1171]
لطفا به مطلب امتیاز دهید
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
زباله های فضایی, ۵٫۰ out of 5 based on 5 ratings

یک نظر

  1. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

    خیلی جالب بود.واقعا ناراحت کنندست.امیدوارم سریع تر یک راهی برای جمع اوری این زباله ها پیدا کنند.هر چی نباشه چند ساله دیگه انشاالله قراره مسافرای مریخ عازم سفر بشوند.!راستی میتونند یک جارو برقی خیلی بزرگ درست کنند! Grin Grin Grin

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای انتخاب آیکون کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepy

با یک کلیک, سایت را

در گوگل محبوب کنید: