تازه‌ترین اخبار باشگاه

آیا ما تنها هستیم؟

آیا ما تنها هستیم؟

همانطور که ما می دانیم کهکشان راه شیری بیش از صد میلیارد ستاره دارد و کل عالم هستی بیش از چهارصد میلیارد کهکشان دارد, آیا کره زمین تنها سیاره قابل سکونت و دارای حیات در کل این عالم است؟! اگر به این صورت باشد تقریبا صد در صد جهان بیهوده آفریده شده است!

احتمال وجود حیات هوشمند در کهکشان راه شیری

احتمال وجود حیات هوشمند در کهکشان راه شیری

در زمان حاضر که نوع بشر در اوج پیشرفت تکنیکی خود قرار دارد هنوز نتوانسته ایم به همسایگان نزدیک خود یعنی سیارات دیگر منظومه شمسی دست پیدا کنیم ولی قدم هایی مثل برنامه کنجکاوی ناسا در این زمینه برداشته شده است, ما اطلاعات زیادی در مورد ستارگان  و سیارات همسایه منظومه شمسی خود نداریم فقط جدیدا میدانیم یکی از ستارگان نزدیک به منظومه شمسی یک سیاره با وضعیتی شبیه سیاره ما دارد.

پس تکلیف صد میلیارد ستاره دیگر کهکشان راه شیری و چهارصد میلیارد کهکشان دیگر چیست؟ آیا اصلا سیاره دارند؟ آیا اگر سیاره ای دارند شرایط حیات را دارد؟ آیا موجودات زنده ای در آن وجود دارند؟ آیا آنان هوشمند اند و یا هوشمند تر از ما؟ فعلا جواب این پرسش ها نمیدانیم است!

فعلا هم جواب خوبیست چون متاسفانه بسیاری از دانشمندان و محققان به جای نمیدانیم جواب های دیگری از قبیل امکان ندارد در کهکشان ما سیاره ای با شرایط ایجاد حیات وجود داشته باشد! یا امکان ندارد موجودات دیگری در مکان های دیگر جهان وجود داشته باشد به ما می دهند.

ولی میتوان گفت اگر شرایط حیات برای کره زمین وجود دارد چرا این شرایط نباید برای دیگر سیارات وجود داشته باشد؟ این احتمال وجود دارد حتی اگر این احتمال کم باشد!

حالا بیایید این مسئله احتمال وجود حیات هوشمند در کهکشان راه شیری را بررسی کنیم, البته ما در مورد این مسئله حداقل این احتمالات را در نظر میگیریم, با در نظر گرفتن کمترین احتمال در کهکشان ما حدود صد میلیارد ستاره وجود دارد که حتی اگر از هر صد ستاره یکی از آن ها دارای سیاره باشند ما یک میلیارد ستاره سیاره دار داریم که حتی اگر هر کدام از این ستاره ها تنها دارای یک سیاره باشند در کهکشان ما یک میلیارد سیاره وجود دارد!

حال اگر از هر صد سیاره فقط یکی از آن ها دارای شرایط حیات باشد ما ده میلیون سیاره با شرایط حیات داریم و اگر از هر هزار سیاره با شرایط ایجاد حیات فقط یکی از آن ها دارای موجودات باهوش باشند باز ما ده هزار سیاره با موجودات متفکر داریم

توجه کنید که در این حدسیات احتمالی که در نظر گرفتیم کمترین مقدار بود و این مربوط به کهکشان ما است که تقریبا یک کهکشان کوچک به حساب می آید!

حالا یک مثال از وضعیت الانمان میزنم: فکر کنین ما در زمین ساکنان یک جزیره دور افتاده و کوچک هستیم که با جزیره های دیگر فاصله زیادی داریم و از قایق های چوبی ساده ای استفاده می کنیم که با آن ها نمیتوان فاصله زیادی را پیمود. پس ما حتما فکر می کنیم تنها ساکنان کره زمین هستیم چون با انسان های دیگر برخوردی نداشتیم و یا در مسافرت های خود با قایق های چوبی جای دیگری پیدا نکردیم و باید توقع هم داشته باشیم زمانی که در فاصله های خیلی دور عبور یک کشتی قاره پیما که از مسیر خود منحرف  شده است را می بینیم آن را امواج دریا و یا یکی از قایق های خودی تعبیر می کنیم.

و وقتی نقاشی های روی دیوار های غار را می بینیم و یا در کتاب های قدیمی خود داستان انسان های پیشرفته ای که با کشتی های پیشرفته و بزرگ خود به جزیره ما آمده اند و مدتی را در آنجا بوده اند و کارهای عجیبی می کردند را می بینیم و می خوانیم فکر میکنیم همه آن نقاشی ها و مطالب کتاب نتیجه تخیلات نیاکان ما بوده است. شاید مردم جزیره ما ساختمان عظیمی که در سال های دور سنگر نیروهای متفقین در جنگ جهانی دوم بوده است را معبدی قدیمی و ساخته شده توسط اجداد خود می پنداریم که برای مراسم مذهبی ساخته شده است.

البته دیر یا زود روزی فرا خواهد رسید که یک ناو جنگی بزرگ با سرنشین های مسلح برای ایجاد پایگاه نظامی و یا یک کشتی طوفان زده غیر نظامی در ساحل جزیره مان لنگر انداخته و ما را از خواب غفلت بیدار کند, امیدوارم آن روز برای بیداری ما خیلی دیر نباشد.

نویسنده: امیرعلی ابوحمزه
منبع: کتاب فضانوردان باستانی
از : دکتر محسن ایمانیان

VN:F [1.9.22_1171]
لطفا به مطلب امتیاز دهید
Rating: 3.7/5 (14 votes cast)
آیا ما تنها هستیم؟, ۳٫۷ out of 5 based on 14 ratings

۱۸ نظر

 1. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  خدا رو شکر یکی حرف دل منو زد .اخه یه دانشمند چطوری میتونه این احتمال رو رد کنه.من که کاملا اعتقاد دارم .! Frown و فکر میکنم که هر لحظه ممکنه ببینمشون!!! Grin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 2. غلام - Rank : تازه وارد

  سلام . آنچه میدانم میگویم . در ستارگان و سیاره ها ارواح زندگی برزخی دارند . اما قابل رویت چشم مادی نیستند . لذا به گونه ای حیات بر آنها جاری است . یاحق

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 3. PARNIYA - Rank : تازه وارد

  فقط میخوام یک نفر با اعتماد کامل بگه که تو کهکشان های دیگر حیات وجود داره یا نه ؟ این کار سختیه ؟ البته سخت هست ولی تا کی بالاخره این معما یه روزی جوابش به دست میاد Wink

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 4. آرامش - Rank : بسیار فعال

  من با اطمینان کامل میگم موجودات فرازمینی وجود دارند . Smile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 5. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  من هم با اطمینان کامل اینو میگم .بله هم حیات مادی هم ارواح .اگر درس زیست اول دبیرستان رو خوب خونده باشی جمله ای داره که من خیلی دوستش دارم!اینکه یه محقق باید به عقاید خودش قبل از ازمایش یا تحقیق توجه کنه چون روی نتیجه تاثیر جدی میزاره.اگر یکی بهشون اعتقاد نداشته باشه صد در صد دلایلی پیدا میکنه که این حرف رو بزنه اما جواب اصلی فقط یه چیزه.دلایل زیادی برای وجودشون هست ولی دلیل اصلی اینه که خود خدا تو قران گفته! Grin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 6. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  فقط یه سوال …اینکه تو مجله نوشته شده بود سیاره ی یک نوع موجودات متمدن توی صورت فلکی چوبله توسط خسوس بالتازار و دوستش کشف شد راسته؟ Question اخه همه خیلی ساکتن

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. آرامش - Rank : بسیار فعال

  هم خداوند در قرآن این موضوع رو آورده هم روایات متعددی در این باره داریم . هم از امامان هم از پیامبر .
  تازه ! یکی از مراجع تقلید هم در این باره تو کتابش نوشته !!!!! Smile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 8. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  افرین من دیگه سراغ اونا نرفتم ممنون ! Grin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. آرامش - Rank : بسیار فعال

  خواهش میکنم !قابلی نداشت!
  آدرس و مشخصات دقیق ترم بخوای میتونم بدم !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 10. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  ممنون میشم! Smile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 11. آرامش - Rank : بسیار فعال

  یه فکر خوب! Smile به جای آدرس دادن ، میخوام چند نمونه اش رو در غالب یه پست برای سایت آماده میکنم که همه استفاده کنند !!!!
  این بهتر نیست ؟ Question اینطوری بقیه افراد هم میتونن بخونن و نظر بدن .
  سعی میکنم تا یکی دو هفته آینده آماده اش کنم . فعلا منتظر باش … Wink

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 12. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  ممنونم اره اینطوری بهتره اگر کمکی هم از دست من برمیاد بگو من کسی رو میشناسم که پایان نامه اش در مورد اثبات موجودات فضایی بوده! Grin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 13. آرامش - Rank : بسیار فعال

  میدونستم استقبال می کنی! Big Smile
  واقعا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shock

  اثبات علمی یا دینی ؟! اگه دینی باشه خوشحال میشم معرفی شون کنی با ایشون صحبت کنم و پایان نامه رو بخونم . Smile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

  تو این عقیده عین خودمه تازه کشفش کردم! Grin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. آرامش - Rank : بسیار فعال

  نگفتی این فرد کیه !!!!!!
  بگو بیاد وارد بحث بشه شاید ی چیز جدید بگه که من نمیدونم یا هنوز بهش نرسیدم .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 16. uterfo - Rank : تازه وارد

  سلام فکر کنم تنها چیزی که میتونه به راحتی ثابت کنه که در این عالم بینهایت بیهایت ضربدر بینهایت بینهایت…….. عظیم ، موجودات دیگری جز ما هستند که در این جهان بی انتها زندگی میکنند ، فقط این باشه که خدا بیکار نبوده که عالم به بزرگی رو فقط فقط فقط بخاطر ما کره زمینیها خلق کرده باشه!!!!!! آره عزیزم خیلی خیلی راحت باور کردنش البته برای اونایی که مغز پوک پوک دارند و خدا رو قبول ندارن آره برای اونا بسیار سخته که باور کنند!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 17. مهدی - Rank : تازه وارد

  سلام
  اگر به هیچ یک از این ها اعتماد ندارید به قرآن که ایمان دارید!!!!!!
  اگر معانی قرآن را خوانده باشید می بینید که در آیه ۱۸ سوره حج میفرماید:

  آیا ندانستى که خداست که هر کس در آسمانها و هر کس در زمین است و خورشید و ماه و [تمام] ستارگان و کوهها و درختان و جنبندگان و بسیارى از مردم براى او سجده مى‏کنند و بسیارى‏اند که عذاب بر آنان واجب شده است و هر که را خدا خوار کند او را گرامى‏دارنده‏اى نیست چرا که خدا هر چه بخواهد انجام مى‏دهد.

  این نشان می دهد که موجودات دیگری نیز وجود دارند. Drool

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  • کلاغ سیاه - Rank : بسیار فعال

   من کاملا با نظر شما موافقم!الان نباید بحث کنیم که وجود دارن یا ندارن .باید ببینیم اگه بیان چیکار باید بکنیم!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای انتخاب آیکون کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepy

با یک کلیک, سایت را

در گوگل محبوب کنید: